رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان خبر داد برگزاری نخستین همایش ملی گردشگری مذهبی در کربلای ایران رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان از برگزاری نخستین همایش ملی گردشگری مذهبی در مشهد اردهال کاشان که به کربلای ایران مشهور است، خبر داد.
 ۱۳۹۴ شنبه ۶ تير ساعت 0 و 0 دقیقه
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محسن جاوری صبح امروز در جلسه با مدیران مؤسسات گردشگری کاشان اظهار کرد: نخستین همایش ملی گردشگری مذهبی با همکاری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، مهرماه امسال در مشهد اردهال کاشان «کربلای ایران» برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه مشهد اردهال به عنوان پایلوت انتخاب شده و محور گردشگری این همایش شهرهای کاشان، آران و بیدگل، مشهد اردهال و بادرود است، افزود: این همایش با هدف تبیین مراسم سنتی مذهبی قالیشویان و معرفی حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) برگزار می‌شود. 

به گفته وی، برپایی نمایشگاه توانمندی‌های گردشگری کاشان و معرفی جاذبه‌های گردشگری توسط اداره میراث فرهنگی از حاشیه‌های این همایش است. 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان با اشاره به پیشینه و قدمت تاریخی و حضور گردشگران داخلی و خارجی به این شهرستان، جایگاه این خطه کویری را در حوزه گردشگری و توریست مهم ارزیابی کرد.

جاوری، با تأکید بر اینکه در این مقوله مهم گردشگری برگزاری دوره‌های آموزشی و برخورد با گردشگران داخلی و خارجی حائز اهمیت است گفت: امیدواریم با همکاری مسئولان و مدیران شهری بتوانیم گردشگر را در چهار فصل در کاشان داشته باشیم. 

وی موقعیت آب و هوایی، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، کوهستانی، کویری، ابنیه تاریخی و قرار گرفتن کاشان در جاده ترانزیت را از مهمترین عوامل جذب توریست به کاشان عنوان کرد.