- حضور معاون وزیر شئون اسلامی و رییس امور حج مالدیو در هتل گلستان قمصر معاون وزیر شئون اسلامی و رییس امور حج مالدیو آثار و ابنیه تاریخی ایران را بی نظیر دانست و گفت: ایران به لحاظ تمدن و فرهنگ کشوری غنی است.
 ۱۳۹۴ شنبه ۶ تير ساعت 0 و 0 دقیقه
معاون وزیر شئون اسلامی و رییس امور حج مالدیو آثار و ابنیه تاریخی ایران را بی نظیر دانست و گفت: ایران به لحاظ تمدن و فرهنگ کشوری غنی است
عایشه مونیزا روز سه شنبه در حاشیه دیدار از آثار تاریخی کاشان اظهار داشت: با معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی می توان گردشگران بیشتری را برای سفر به ایران ترغیب کرد.
وی با بیان اینکه این سومین سفرش به ایران است، افزود: از این سفر بیش از سفرهای پیشین لذت بردم چون توانستم بخشی از آثار تاریخی ایران را در کاشان ببینم و با آثار و ابنیه شهرهای تاریخی و مذهبی کاشان و قم آشنا شوم.
رییس امور حج جمهوری مالدیو با اشاره به اینکه تمام مردم کشورش مسلمان هستند، خاطرنشان کرد: در کشور مالدیو، آثار تاریخی زیادی وجود ندارد و مالدیوها دوست دارند با ویژگی های جمهوری اسلامی ایران بخصوص آثار تاریخی و مذهبی آن بیشتر آشنا شوند.
مونیزا تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا تجربیات موفق سازمان حج و زیارت ایران را در کشور مالدیو بکار گیرم.
کارشناس مسوول ارتباطات بین الملل بعثه مقام معظم رهبری نیز در این دیدار گفت: معاون وزیر امور اسلامی و رییس امور حج جمهوری مالدیو به همراه گروهی از مدیران حج این کشور به دعوت نماینده ولی فقیه در بعثه مقام معظم رهبری و سرپرست حجاج ایرانی به ایران سفر کرده است.
سید ابوالحسن رضوانی هدف از سفر مونیزا به جمهوری اسلامی ایران را انتقال تجربیات موفق سازمان حج و زیارت اعم از حمل و نقل، بهداشت، تغذیه و اسکان زائران خدا به موسسه حج کشور مالدیو که در سالهای اخیر تاسیس شده است، بیان کرد.
وی افزود: معاون وزیر امور اسلامی و رییس موسسه حج جمهوری مالدیو در تهران نیز با مسوولان سازمان حج و زیارت، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفت وگو کرده است.
عایشه مونیزا در سفر یکروزه به کاشان از آثار تاریخی مجموعه باغ فین، حمام سلطان امیراحمد، خانه تاریخی عامریها، مرکز هنرهای سنتی و گلزارهای گل محمدی و کارگاه های گلابگیری شهر قمصر دیدن کرد.
جمهوری مالدیو در اقیانوس هند، جنوب غربی هند و سریلانکا واقع شده و از دو زنجیره با 26 جزیره مرجانی که در امتداد شمالی و جنوبی کشیده شده اند، تشکیل شده است.