- آیین تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی کاشان برگزار شد محمدحسین دهقانی روز دوشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی کاشان در سرسرای اداره کتابخانه های عمومی این شهر اظهار کرد: دغدغه مهم هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی عرضه و فروش محصولات و تولیدات آنان است.
 ۱۳۹۴ شنبه ۶ تير ساعت 0 و 0 دقیقه
محمدحسین دهقانی روز دوشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی کاشان در سرسرای اداره کتابخانه های عمومی این شهر اظهار کرد: دغدغه مهم هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی عرضه و فروش محصولات و تولیدات آنان است.

وی تاکید کرد: می توان با ایجاد بازارچه های صنایع دستی تا حدودی از مشکلات و دغدغه این هنرمندان کاست.

وی با اشاره به جایگاه استان اصفهان در زمینه موقعیت و ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی افزود: صنایع دستی این استان نیازمند تقویت و توسعه و کاشان نیز در این حوزه در سطح استان اصفهان جایگاه ویژه ای دارد.

دهقانی همچنین با اشاره به جایگاه ویژه کاشان در ایران بلحاظ صنایع دستی و هنرهای سنتی اظهار داشت: این شهرستان از گذشته دور به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید و عرضه منسوجات ابریشمی در کشور محسوب می شده که بیشتر تولیدات آن به کشورهای خارج صادر می شده است.

وی یادآور شد: متاسفانه امروزه به دلایل مختلفی این جایگاه دستخوش بی مهری و بی توجهی قرارگرفته که برخود واجب می دانم با کمک مسوولان شهرستان کاشان و همچنین حمایت و مشارکت هنرمندان صنایع دستی در سالی که همدلی و همزبانی ملت و دولت قرار گرفته شاهد ارتقای کیفی و کمی آن باشیم.

دهقانی همچنین از عدم وجود گالری صنایع دستی برای نمایش آثار هنرمندان صنایع دستی به‌عنوان یک نیاز این شهرستان نام برد.

وی با قدردانی از عملکرد شهرداری کاشان در زمینه بافت فرسوده این شهرستان متذکر شد: انتظار می‌رود سال 94 شاهد توسعه فضاهای کارگاهی در این منطقه باشیم.

در این آیین از 12 هنرمند پیشکسوت صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان کاشان با اهدای لوح و جوایز تجلیل شد.

بیستم خرداد در ایران به عنوان روز صنایع دستی نامگذاری شده و بیستم تا بیست و هفتم خرداد هفته صنایع دستی است.