مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان، از برگزاری نخستین جشنواره گردشگری غذا با عنوان «سفره کاشی» با هدف معرفی و شناسایی ظرفیت‌های گردشگری با موضوع غذا در منطقه فرهنگی کاشان خبر داد. «سفره کاشی» در خانه طباطبایی‌ها پهن شد در قالب نخستین جشنواره گردشگری غذا «سفره کاشی» در خانه طباطبایی‌ها پهن شد مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان، از برگزاری نخستین جشنواره گردشگری غذا با عنوان «سفره کاشی» با هدف معرفی و شناسایی ظرفیت‌های گردشگری با موضوع غذا در منطقه فرهنگی کاشان خبر داد.
 ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند ساعت 0 و 0 دقیقه
سید مهدی رضوی‌زاده اظهار کرد: این جشنواره، صبح روز نهم اسفندماه از ساعت 9 تا 12 در خانه تاریخی طباطبایی‌ها برگزارشد.
وی، با یادآوری اینکه متقاضیان برای حضور این جشنواره تا چهارم بهمن‌ماه نسبت به ثبت نام اقدام کرده‌اند خاطرنشان کرد: اجرای مسابقه آشپزی، اهدای جوایز ارزنده به برگزیدگان و دورهمی خانوادگی از جمله بخش‌های این جشنواره محسوب می‌شود.

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان، با اشاره به «غذا» به عنوان یکی از بخش‌های مورد نظر شبکه شهرهای خلاق یونسکو بیان کرد: پیش از این رشت، حائز این عنوان بوده که انتظار می‌رود، کاشان در کنار ظرفیت‌های گردشگری متنوع و آثار ثبت شده متعدد،از این حیث نیز بتواند برندسازی لازم را انجام دهد و مقدمات پیوستن به این شبکه را مهیا سازد.

رضوی‌زاده این جشنواره را صرفا فراخوانی برای افرادی دانست که می‌توانند در زمینه تقویت جایگاه میراث معنوی موثر باشند و افزود: سهیم بودن در این اتفاق فرهنگی، می‌تواند علاوه بر شکوفایی این ظرفیت بومی، برای کارآفرینان گردشگری منطقه نیز سودمند باشد.

جشنواره سفره کاشی در قالب نخستین جشنواره گردشگری غذا با همکاری حوزه گردشگری شهرداری، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کاشان و بخش خصوصی برگزار می‌شود.