شهردار کاشان: گردشگری خلاق فرصتی که نباید از دست داد شهردار کاشان در مراسم برگزاری همایش "گردشگری خلاق" ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: پرداختن به موضوع گردشگری و موضوعات پیرامون آن از مهم ترین راهکارهای مهم برای رسیدن به توسعه پایدار در امر گردشگری خلاق می باشد.
 ۱۳۹۴ شنبه ۶ تير ساعت 0 و 0 دقیقه
شهردار کاشان در مراسم برگزاری همایش "گردشگری خلاق" ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: پرداختن به موضوع گردشگری و موضوعات پیرامون آن از مهم ترین راهکارهای مهم برای رسیدن به توسعه پایدار در امر گردشگری خلاق می باشد. سید محمد ناظم رضوی به نقش و تاثیر حضور دانشگاهیان و سرمایه گذاران به مباحث گردشگری در امر توسعه پایدار در توسعه گردشگری تاکید کرده و ضمن اشاره به پتانیسل های گردشگری در این شهر گفت: خلاقيت، پيدايش و توليد يک انديشه و فکر نو است و نوآوري عملي ساختن آن انديشه و فکر است و به همين دليل، خلاقيت و نوآوري در انواع مختلف گردشگري مي تواند ظهور و بروز داشته باشد.
وی، همچنین همکاری و مشارکت بخش خصوصی برای رسیدن به توسعه خلاق را ضروری و حائز اهمیت خواند و در ادامه از 600 هکتار بافت قدیمی این شهر به عنوان یکی دیگر از فرصت های گردشگری در این شهر خبر داد و گفت: کاشان جزء 5 شهر پایلوت است که به آن نگاه ویژه شده است. ناظم رضوی در ادامه از باغ فین و 300 هکتار باغات اطراف آن و همچنین احیا و نگهداری از بافت قدیمی این شهر که به عنوان میراث کهن و ماندگار این شهر است را یکی دیگر از فرصت های گردشگری دانست. شایان ذکر است، همایش گردشگری خلاق به همت اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و همکاری شهرداری کاشان با حضور جمعی از مسئولان و فعالان حوزه گردشگری در محل باغ پرندگان قمصر برگزار شد.